Neskorý zber Veltlínske zelené, autochtónne víno suché

8,38  vrátane DPH

Detaily produktu

Veltlínske zelené 2014 / Gruner Veltliner /, neskorý zber, autochtónne víno, biele suché

Plné, extraktívne originálne víno s typickým žltozeleným odtieňom. Vo vôni prevažujú príjemné ovocné tóny s dominanciou záhradného ovocia, najmä jabĺk. Vyniká vyváženou chuťou so zapracovanou, pikantnou kyselinkou. Jemné horkasté mandľové korienky a jedinečná regionálna mineralita dodáva vínu tejto odrody nezameniteľnú eleganciu .

Autochtónne víno – pôvodný vinič + pôvodné podmienky – tzv. domorodec.
Terajší vinohrad Veltlínského zeleného vo vinárstve Pivnica Orechová nadväzuje na pôvodný vinohrad Šľachtiteľskej stanice vysadený v rokoch 1967-1968. Z tohto pôvodného šľachtiteľského vinohradu boli v roku 2000 pri príprave štepov pre výsadbu nového vinohradu odobrané a naštepené očká . Nový vinohrad z takto vypestovaných štepov bol vysadený v roku 2002 .
Ďalším znakom autochtónneho vina z Orechovej je výlučné uplatnenie spontánneho kvasenia, teda využívanie iba pôvodných prírodných autochtónnych kvasiniek žijúcich vo vinohrade na bobuli hrozna.
Druhové zastúpenie kvasiniek je úzko naviazané na pôvodnú prírodnú biocenózu teda podrast rastlín v medziradí viniča. Našim zámerom je udržiavať zloženie rastlinných druhov – tráv, ktoré žijú v medziradí vinohradu pri integrovanom spôsobe pestovania v pôvodnom zložení a tak udržiavať a rozvíjať originálny charakter našich vín.

Vinohradnícka obec Orechová .

Dodatočné informácie

Alkohol

12,0 %

Celkové kyselinky

5,5 g/l

Zbytkový cukor

0,5 g/l

Farba

Biele

Prívlastok

Neskorý zber

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte recenziu ako prvý “Neskorý zber Veltlínske zelené, autochtónne víno suché”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *