This is an uncacheable response. Pivnica Orechová

DUNAJ  2022, Odrodové akostné víno s prívlastkom Výber z hrozna, polosladké .

DONAU  Slowakische Rebsorte, Slovak grape variety;  Auslese,  halbsüser Wein,  semi-sweet wine.

Výnimočné  zážitkové víno z modrej odrody viniča, vyšľachtenej na Slovensku. Chuť je vyvážená s prírodným zostatkom hroznového  cukru a príjemnou vyzretou kyselinkou. Vo vôni dominujú  ovocné tóny zrelých plodov čiernej ríbezle a plodov Arónie.  Dunaj svojou hlbokou rubínovou farbou,  olejkovou konzistenciou a bohatosťou obsahu  je skvelým slovenským predstaviteľom vín najkvalitnejších južanských oblastí.

Pri kreovaní  ročníka 2022 sme zohľadnili odporúčania pani Doroty Pospíšilovej, šľachtiteľky odrody DUNAJ.  Pri návšteve v Orechovej v roku 2020 nám pani Dorota odporúčala vytvoriť víno Dunaj, so zachovaním originálnych pôvodných senzorických vlastností tejto odrody. Preto sme Dunaj 22 pripravili bez použitia metódy mikrooxidačného zrenia vo veľkom drevenom sude a bez ďalšieho školenia. Tým  sme vo víne uchovali originálne senzorické vlastnosti odrody Dunaj. Postupne, ako víno prirodzene zreje vo fľaši,  pribúdajú v senzorike vína nové vôňové a chuťové podnety. 

Odporúčame servírovať pri teplote 17 – 18 °C

Vinohradnícka obec Orechová, Vinohradnícky hon Filipová,   VVO

Tramín červený 2022,  Panenská úroda,  Akostné víno s prívlastkom Neskorý zber, suché

Traminer, Savagnin rosé,  Tramini;  Spätlese , trockener Wein, dry 

Elegantné korenisté víno, ktoré zaujme tramínovskou  aromatikou. Dominuje vôňa rozkvitnutých ruží a vôňa ovocia. Chuť vína je plná, štruktúrovaná, s dlhou dochuťou.  Hrozno pochádza z panenskej úrody viniča – prvá úroda  v 4. roku po výsadbe, vinohradnícka trať Jama.

Odporúčame servírovať pri teplote 11-12 °C

Vinohradnícka obec Orechová,  Sobranský vinohradnícky rajón, VVO,  vinohradnícka trať Jama.

 

EAN 8588 000 277 292     L 2322

 

Hrozienkový výber DUNAJ 2021 DOPREDAJ

13,15 € Original price was: 13,15 €.7,55 €Current price is: 7,55 €. vrátane DPH

Kategória:

Hrozienkový výber DUNAJ  2021,  SPU Nitra 🏆,  akostné odrodové víno s prívlastkom, 0,50 L,  sladké

DONAU  Slowakische Rebsorte, Slovak grape variety; Trockenbeerenauslese, Süßwein, sweet

Výnimočné a historicky prvé víno zo slovenskej odrody DUNAJ vo vinárstve Pivnica Orechová  s najvyšším kvalitatívnym prívlastkom Hrozienkový výber.

Vo vôni dominujú  ovocné tóny s hlbokou vôňou  arónie a  moruše. Chuť je harmonická, štruktúrovaná s elegantnou sladkosťou. Jedinečnú prírodnú sladkosť červeného vína  dopĺňa vyvážený obsah príjemných vyzretých kyseliniek.
Vinohradnícky rok 2021 sa vyznačoval vhodnými klimatickými podmienkami  s dlhou prajnou jeseňou.  Jedinečne klimatické podmienky umožnili Dunaju v našom hone Filipová vyzrieť  k výnimočnej zrelosti, keď prevážnu časť bobuliek na strapci viniča tvorili hrozienka.
Hrozienkový výber  DUNAJ 2021 patrí k exkluzívnym vínkam z výnimočnej podvihorlatskej vinohradnícnej oblasti.

Odporúčame servírovať pri teplote 18 – 19 ° C.

Vinohradnícka obec Orechová,  Hon  Filipová, Sobranský vinohradnícky rajón – VVO .

Hrozienkový výber RULANDSKÉ ŠEDÉ ( Pinot gris ) DOPREDAJ

11,39 € Original price was: 11,39 €.6,55 €Current price is: 6,55 €. vrátane DPH

Kategória:

Pinot Gris  (Rulandské šedé )  Hrozienkový výber 2021,  sladké,  Dni vína vo Vinnom 2022 🏆

Spätburgunder, Klevner,  Szürkebarát Süßwein , sweet.

Jedinečné víno  prírodným zostatkom hroznového cukru z kvalitného ročníka 2021. Víno charakterizuje  príťažlivá žltá farba so zlatistým odleskom. Vo vôni dominujú tóny kandizovaného ovocia a jemné medovo-korenisté tóny s nádychom sušených hrozienok. Chuť vína je harmonická, sladká so zostatkom prírodnej „hrozienkovej“ cukornatosti.  Chuťový vnem dopĺňaju vyzreté  ovocné kyselinky a minerálne tóny typické pre vulkanickú podvihorlatskú oblasť.

Vinohradnícka obec Orechová,  hon Hajáš – pôvodný vinohrad Šľachtiteľskej stanice Orechová.

Odporúčaná teplota podávania 10-12°C.         EAN 8588 000 277 247

DUNAJ  2022, Odrodové akostné víno s prívlastkom Výber z hrozna, polosuché, Zlatá medaila Tokaj 2023 .

DONAU  Slowakische Rebsorte, Slovak grape variety; Auslese, halbtrockener Wein,  semi-dry  

Jedinečné zážitkové víno z modrej odrody viniča, vyšľachtenej na Slovensku. Chuť je vyvážená s jemným zostatkom prírodného cukru a príjemnou vyzretou kyselinkou. Vo vôni dominujú tóny plodu Arónie, a ovocné tony zrelej višne s kôstkou.  Dunaj pripomína svojou hlbokou rubínovou farbou a olejkovou konzistenciou, vína najkvalitnejších južanských oblastí.

Pri kreovaní  ročníka 2022 sme zohľadnili odporúčania pani Doroty Pospíšilovej, šľachtiteľky odrody DUNAJ.  Pri návšteve v Orechovej v roku 2020 nám pani Dorota odporúčala vytvoriť víno Dunaj, so zachovaním originálnych pôvodných senzorických vlastností odrody. Preto sme Dunaj 22 pripravili bez použitia metódy mikrooxidačného zrenia v drevenom sude a bez ďalšieho školenia. Tým  sme vo víne uchovali originálne senzorické vlastnosti odrody Dunaj. Postupne, ako víno prirodzene zreje, pribúdajú v senzorike vína nové podnety. 

Odporúčame servírovať pri teplote 17 – 18 °C

Vinohradnícka obec Orechová, Vinohradnícky hon Filipová,   VVO

Oranžové víno Rulandské šedé  2019, Odrodové akostné víno s  prívlastkom  Výber z hrozna,  suché

Burgunder blauer,  Klevner,  Pinot gris,  Szürkebarát;  Auslese,  trockener Wein, dry, ORANGE – Fermentationsverfahren wie bei Rotweinen,  Method of fermentation as for red wine

Výnimočné víno  z odrody Pinot gris . Oranžové víno vznikne z bielej odrody hrozna, ktorá je vinifikovaná spôsobom ako u červených vín. Kvasí rmut, teda celé bobuľky hrozna. Rmut sa vylisuje až po úplnom vykvasení. Týmto spôsobom sa dosiahne vysoká extrakcia farbív najmä zo šupky bieleho hrozna,  ale vznikne aj iná, bohatšia štruktúra tanínov a ďalších bioaktívnych látok. Výsledkom je sýtejšia farba vína nazývaná orange, ale aj nová, štrukturovaná  a zaujímavá chuť.

Odporúčame servírovať pri teplote 11-12 °C         EAN 8 58800027834      L-2220

Vinohradnícka obec Orechová,  vinohradnícka trať Sekerová,  VVO .

NOBLE WINE Rizling vlašský 2019 RETRO štýl

10,99 € vrátane DPH

Kategória:

RIZLING  VLAŠSKÝ  2019   NOBLE  WINE  odrodové akostné víno, suché .

Wälschriesling, Klein-riesler, Riesling blanc ;  Mikrooxidation 6 months – Holzfas, Wooden wine barrel ,  trockener Wein, dry

Jedinečné, vysoko kvalitné víno odrody Rizling vlašský.  V chuti je vyvážené, plné s vysokým obsahom extraktu s jemnou vyzretou kyselinkou a  minerálnymi tónmi ktoré sú typické pre vína zo sopečnej oblasti Vihorlatského pohoria. Vo vôni prevládajú  jemné  kvetinové tóny,  tóny vlašských orechov  a korenia .

Vína rady Noble Wine sú vyrobené výlučne z hrozna vypestovaného v pôvodnom starom vinohrade Šľachtiteľskej stanice Orechová,  vysadenom v rokoch 1966-1967. Rizling vlašský mikrooxidatívne vyzrieval minimálne 6 mesiacov  vo veľkých drevených sudoch s objemom 3000 l . Tento prirodzený proces zrenia v drevenom sude  pridáva vínu jedinečný  Retro štýl.

Odporúčame servírovať pri teplote 11-12 °C   EAN 8 58800027711  L-1520

 Vinohradnícka obec Orechová,  vinohradnícka trať Sekerová,  VVO .

Noble wine  Frankovka modrá  2018  „GALIA“ , odrodové akostné červené víno, polosuché

Blaufränkisch, Limberger,  Kékfrankos; Mikrooxidation min. 6 months – Holzfas, Wooden wine barrel  3 000 l , halbtrockener Wein, semi-dry

Výnimočné, umelecké  víno odrody Frankovka modrá.  V chuti je krásne uhladené s mäkkým krémovým dotykom . Víno má vysoký obsah extraktu čo je príznačné pre vinič z pôvodného vinohradu Šľachta. Chuťový vnem je doplnený  harmonickou kyselinkou a príjemným zostatkom prírodného cukru. Vo vôni dominujú bohaté ovocné tóny a na pozadí pohladí náznak ušľachtilého dreveného suda.

Vína rady Noble Wine sú vyrobené výlučne z hrozna vypestovaného v pôvodnom starom vinohrade Šľachtiteľskej stanice Orechová,  vysadenom v rokoch 1966-1967. Frankovka modrá vyzrievala  mikrooxidatívne minimálne 6 mesiacov  vo veľkých drevených sudoch s objemom 3000 l.

Odporúčame servírovať pri teplote 18-19 °C    EAN 8 588000277155  L-220

Vinohradnícka obec Orechová,  vinohradnícka trať Sekerová,  VVO.

NOBLE WINE  Rizling rýnsky 2019,  RETRO štýl,  odrodové akostné víno, suché.

Riesling, Lipka;  Mikrooxidation 6 months – Holzfas, Wooden wine barrel,  trockener Wein, dry

Jedinečné,  vysoko kvalitné víno odrody Rizling rýnsky v prevedení NOBLE WINE.  V chuti je harmonické, vyzreté extraktívne s jemnou štruktúrovanou kyselinkou  a krásnym, trvajúcim chuťovým vnemom.  Vo vôni sú jemné  kvetinové tóny a  tóny korenia.

Vína rady NOBLE WINE sú vyrobené výlučne z hrozna vypestovaného v pôvodnom starom vinohrade Šľachtiteľskej stanice Orechová,  vysadenom v roku 1966 . Rizling rýnsky vyzrieval mikrooxidatívne  vo veľkých drevených sudoch s objemom 3000 l,  minimálne 6 mesiacov. Tento prirodzený proces zrenia v drevenom sude  pridáva vínu jedinečný  Retro štýl.

 Odporúčame servírovať pri teplote 11-12 °C   EAN 8 588000277100   L-1620

 Vinohradnícka obec Orechová,  vinohradnícka trať Sekerová,  VVO .

Rizling rýnsky 2018 ,  Odrodové akostné víno s prívlastkom Neskorý zber,  polosuché

Riesling, Lipka;  Spätlese,  halbtrockener Wein,  semi-dry

Extraktívne, vysoko kvalitné víno s  jedinečným jemným zbytkom prírodného cukru. Víno sekundárnym zrením získalo vo vôni petrolejový nádych, typický pre vyzreté vína odrody Rizling rýnsky. V chuti tohto harmonického vína je zvýraznená cenná rizlingovská kyselinka s krásnym dlhotrvajúcim chuťovým vnemom. Ďalším vyzrievaním vo fľaši získava víno špecifickú ušľachtilú zrelosť, podporenú mineralitou vinohadníckych tratí pod sopečným Vihorlatom.

Vinohradnícka obec Orechová, vinohrad Hajaš – pôvodný vinohrad Šľachtiteľskej stanice vysadený v roku 1985 z bezvírusových štepov vypestovaných  „in vitro“.

Odporúčame podávať pri teplote 10 – 12°C .

DUNAJ NERONET 2021 cuvée,  Odrodové akostné víno s prívlastkom Výber z hrozna,  suché

Donau – Neronet cuvée,  Auslese, trockener Wein, dry 

Výnimočné slovenské víno s južanským naturelom. Couvée slovenskej odrody Dunaj a  moravskej odrody Neronet.  Výnimočná, hlboká rubínová farba je príznačná pre obidva novošľachtence spojené v tomto výnimočnom víne. Chuť je krásne vyzretá, harmonická.  Vo vôni dominuje ovocná aromatika a jemné tóny egrešového drievka.

Couvée Dunaj Neronet je príspevkom vinárstva Pivnica Orechová k oslavám výročia 100 rokov vzniku Československej republiky.

Vinohradnícka obec Orechová, vinohradnícky hon Filipova vysadený v roku 2007-2008. VVO – Sobranský vinohradnícky rajón, Vihorlatské pohorie .

Odporúčame podávať pri teplote 18 – 19 °C.

Veltlínske zelené / ročník 2021 Autochtónne, biele víno, výber z hrozna.

Grüner Veltliner, Valteliner vert;   Auslese,  Autochthones,  Autochthonous, trockener Wein, dry 

Jedinečné, extraktívne, plné víno s typickým žltozeleným odtieňom. Vôňa je príjemná, komplexná s tónmi súšených kvetov. Chuť je plná, harmonická s vyzretou kyselinkou. Jemné horkasté mandľové korienky a jedinečná orechovská mineralita dodáva vínu nezameniteľnú eleganciu.

Autochtónne víno – autochtónny, význam : pôvodný, domorodý :  pôvodný vinič + pôvodné natívne kvasinky, tzv. domorodec.
Vinohrad Veltlínského zeleného vo vinárstve Pivnica Orechová nadväzuje na pôvodný vinohrad Šľachtiteľskej stanice Orechová ktorý bol vysadený v rokoch 1967-1968.   Z tohto pôvodného šľachtiteľského vinohradu boli pri príprave štepov pre výsadbu nového vinohradu odobrané  a naštepené pôvodné očká . Nový vinohrad z takto vypestovaných štepov bol vysadený v roku 2002 .
Ďalším znakom autochtónneho vina z Pivnice  Orechová je výlučné uplatnenie spontánneho kvasenia, teda využívanie iba pôvodných prírodných autochtónnych kvasiniek žijúcich vo vinohrade v Orechovej na bobuliach hrozna.
Druhové zastúpenie kvasiniek je úzko naviazané na pôvodnú prírodnú biocenózu teda podrast rastlín v medziradí viniča. Našim zámerom je udržiavať zloženie rastlinných druhov – tráv, ktoré žijú v medziradí vinohradu v pôvodnom zložení a tak udržiavať a rozvíjať originálny charakter našich vín.

Vinohradnícka obec Orechová, Sobranský vinohradnícky rajón – VVO .

Odporúčame servírovať pri teplote 11 – 12 ° C.

Košík

Žiadne produkty v košíku.