This is an uncacheable response. Pivnica Orechová

Tramín červený 2022,  Panenská úroda,  Akostné víno s prívlastkom Neskorý zber, suché

Traminer, Savagnin rosé,  Tramini;  Spätlese , trockener Wein, dry 

Elegantné korenisté víno, ktoré zaujme tramínovskou  aromatikou. Dominuje vôňa rozkvitnutých ruží a vôňa ovocia. Chuť vína je plná, štruktúrovaná, s dlhou dochuťou.  Hrozno pochádza z panenskej úrody viniča – prvá úroda  v 4. roku po výsadbe, vinohradnícka trať Jama.

Odporúčame servírovať pri teplote 11-12 °C

Vinohradnícka obec Orechová,  Sobranský vinohradnícky rajón, VVO,  vinohradnícka trať Jama.

 

EAN 8588 000 277 292     L 2322

 

Hrozienkový výber DUNAJ  2021, červené akostné víno s prívlastkom, 0,50 L,  sladké

DONAU  Slowakische Rebsorte, Slovak grape variety; Trockenbeerenauslese, Süßwein, sweet

Výnimočné a historicky prvé víno zo slovenskej odrody DUNAJ vo vinárstve Pivnica Orechová  s najvyšším kvalitatívnym prívlastkom Hrozienkový výber.

Vo vôni dominujú  ovocné tóny s hlbokou vôňou  arónie a  moruše. Chuť je harmonická, štruktúrovaná s elegantnou sladkosťou. Jedinečnú prírodnú sladkosť červeného vína  dopĺňa vyvážený obsah príjemných vyzretých kyseliniek.
Vinohradnícky rok 2021 sa vyznačoval vhodnými klimatickými podmienkami  s dlhou prajnou jeseňou.  Jedinečne klimatické podmienky umožnili Dunaju v našom hone Filipová vyzrieť  k výnimočnej zrelosti, keď prevážnu časť bobuliek na strapci viniča tvorili hrozienka.
Hrozienkový výber  DUNAJ 2021 patrí k exkluzívnym vínkam z výnimočnej podvihorlatskej vinohradnícnej oblasti.

Odporúčame servírovať pri teplote 18 – 19 ° C.

Vinohradnícka obec Orechová,  Hon  Filipová, Sobranský vinohradnícky rajón – VVO .

DUNAJ  2022, Odrodové akostné víno s prívlastkom Výber z hrozna, polosuché, Zlatá medaila Tokaj 2023 .

DONAU  Slowakische Rebsorte, Slovak grape variety; Auslese, halbtrockener Wein,        semi-dry  

Jedinečné zážitkové víno z modrej odrody viniča, vyšľachtenej na Slovensku. Chuť je vyvážená s jemným zostatkom prírodného cukru a príjemnou vyzretou kyselinkou. Vo vôni dominujú tóny plodu Arónie, a ovocné tony zrelej višne s kôstkou.  Dunaj pripomína svojou hlbokou rubínovou farbou a olejkovou konzistenciou, vína najkvalitnejších južanských oblastí.

Pri kreovaní  ročníka 2022 sme zohľadnili odporúčania pani Doroty Pospíšilovej, šľachtiteľky odrody DUNAJ.  Pri návšteve v Orechovej v roku 2020 nám pani Dorota odporúčala vytvoriť víno Dunaj, so zachovaním originálnych pôvodných senzorických vlastností odrody. Preto sme Dunaj 22 pripravili bez použitia metódy mikrooxidačného zrenia v drevenom sude a bez ďalšieho školenia. Tým  sme vo víne uchovali originálne senzorické vlastnosti odrody Dunaj. Postupne, ako víno prirodzene zreje, pribúdajú v senzorike vína nové podnety. 

Odporúčame servírovať pri teplote 17 – 18 °C

Vinohradnícka obec Orechová, Vinohradnícky hon Filipová,   VVO

Oranžové víno Rulandské šedé  2019, Odrodové akostné víno s  prívlastkom  Výber z hrozna,  suché

Burgunder blauer,  Klevner,  Pinot gris,  Szürkebarát;  Auslese,  trockener Wein, dry, ORANGE – Fermentationsverfahren wie bei Rotweinen,  Method of fermentation as for red wine

Výnimočné víno  z odrody Pinot gris . Oranžové víno vznikne z bielej odrody hrozna, ktorá je vinifikovaná spôsobom ako u červených vín. Kvasí rmut, teda celé bobuľky hrozna. Rmut sa vylisuje až po úplnom vykvasení. Týmto spôsobom sa dosiahne vysoká extrakcia farbív najmä zo šupky bieleho hrozna,  ale vznikne aj iná, bohatšia štruktúra tanínov a ďalších bioaktívnych látok. Výsledkom je sýtejšia farba vína nazývaná orange, ale aj nová, štrukturovaná  a zaujímavá chuť.

Odporúčame servírovať pri teplote 11-12 °C         EAN 8 58800027834      L-2220

Vinohradnícka obec Orechová,  vinohradnícka trať Sekerová,  VVO .

Rizling rýnsky 2018 ,  Odrodové akostné víno s prívlastkom Neskorý zber,  polosuché

Riesling, Lipka;  Spätlese,  halbtrockener Wein,  semi-dry

Extraktívne, vysoko kvalitné víno s  jedinečným jemným zbytkom prírodného cukru. Víno sekundárnym zrením získalo vo vôni petrolejový nádych, typický pre vyzreté vína odrody Rizling rýnsky. V chuti tohto harmonického vína je zvýraznená cenná rizlingovská kyselinka s krásnym dlhotrvajúcim chuťovým vnemom. Ďalším vyzrievaním vo fľaši získava víno špecifickú ušľachtilú zrelosť, podporenú mineralitou vinohadníckych tratí pod sopečným Vihorlatom.

Vinohradnícka obec Orechová, vinohrad Hajaš – pôvodný vinohrad Šľachtiteľskej stanice vysadený v roku 1985 z bezvírusových štepov vypestovaných  „in vitro“.

Odporúčame podávať pri teplote 10 – 12°C .

Výber z hrozna DUNAJ NERONET 2021

10,15 € vrátane DPH

DUNAJ NERONET 2021 cuvée,  Odrodové akostné víno s prívlastkom Výber z hrozna,  suché

Donau – Neronet cuvée,  Auslese, trockener Wein, dry 

Výnimočné slovenské víno s južanským naturelom. Couvée slovenskej odrody Dunaj a  moravskej odrody Neronet.  Výnimočná, hlboká rubínová farba je príznačná pre obidva novošľachtence spojené v tomto výnimočnom víne. Chuť je krásne vyzretá, harmonická.  Vo vôni dominuje ovocná aromatika a jemné tóny egrešového drievka.

Couvée Dunaj Neronet je príspevkom vinárstva Pivnica Orechová k oslavám výročia 100 rokov vzniku Československej republiky.

Vinohradnícka obec Orechová, vinohradnícky hon Filipova vysadený v roku 2007-2008. VVO – Sobranský vinohradnícky rajón, Vihorlatské pohorie .

Odporúčame podávať pri teplote 18 – 19 °C.

Veltlínske zelené / ročník 2021 Autochtónne, biele víno, výber z hrozna.

Grüner Veltliner, Valteliner vert;   Auslese,  Autochthones,  Autochthonous, trockener Wein, dry 

Jedinečné, extraktívne, plné víno s typickým žltozeleným odtieňom. Vôňa je príjemná, komplexná s tónmi súšených kvetov. Chuť je plná, harmonická s vyzretou kyselinkou. Jemné horkasté mandľové korienky a jedinečná orechovská mineralita dodáva vínu nezameniteľnú eleganciu.

Autochtónne víno – autochtónny, význam : pôvodný, domorodý :  pôvodný vinič + pôvodné natívne kvasinky, tzv. domorodec.
Vinohrad Veltlínského zeleného vo vinárstve Pivnica Orechová nadväzuje na pôvodný vinohrad Šľachtiteľskej stanice Orechová ktorý bol vysadený v rokoch 1967-1968.   Z tohto pôvodného šľachtiteľského vinohradu boli pri príprave štepov pre výsadbu nového vinohradu odobrané  a naštepené pôvodné očká . Nový vinohrad z takto vypestovaných štepov bol vysadený v roku 2002 .
Ďalším znakom autochtónneho vina z Pivnice  Orechová je výlučné uplatnenie spontánneho kvasenia, teda využívanie iba pôvodných prírodných autochtónnych kvasiniek žijúcich vo vinohrade v Orechovej na bobuliach hrozna.
Druhové zastúpenie kvasiniek je úzko naviazané na pôvodnú prírodnú biocenózu teda podrast rastlín v medziradí viniča. Našim zámerom je udržiavať zloženie rastlinných druhov – tráv, ktoré žijú v medziradí vinohradu v pôvodnom zložení a tak udržiavať a rozvíjať originálny charakter našich vín.

Vinohradnícka obec Orechová, Sobranský vinohradnícky rajón – VVO .

Odporúčame servírovať pri teplote 11 – 12 ° C.

TRANÍN ČERVENÝ 2021, akostné víno s prívlastkom Hrozienkový výber, prírodne sladké   Šampión  Tokaj 2023, Medzinárodná degustačná súťaž.

Traminer, Savagnin rosé,  Tramini;  Trockenbeerenauslese  Süßwein, sweet

Jedinečné víno z kvalitného ročníka 2021. Víno charakterizuje  príťažlivá zlatožltá farba. Vo vôni dominujú  lupene ružového kvetu a jemné medovo-korenisté tóny, ktoré sú  podopreté lahodnými tónmi prezretého ovocia, najmä hrozna a sušených hrozienok. Chuť vína je harmonicky sladká, s príjemným zostatkom prírodnej „hrozienkovej“ cukornatosti, doplnená  vyzretými  ovocnými kyselinkami a minerálnymi tónmi typickými pre vulkanickú podvihorlatskú oblasť. Tramín červený je nazývaný Kráľom zemplínskych vinohradov. Jedinečné terroir  vo vinohradníckej obci Orechová  prispelo k výnimočnému extraktu tohto vína, k plnej a koncentrovanej chuti s dlhou jedinečnou perzistenciou. Vínko pre labužníkov a príjemné príležitosti .

Odporúčame podávať pri teplote vína 18° C.

Vinohradnícka obec Orechová, Sobranský vinohradnícky rajón,  hon Sekerová, VVO.

Rulandské šedé 2021,  Akostné víno s prívlastkom  Výber z hrozna,  polosuché

Burgunder blauer,  Klevner,  Pinot gris,  Szürkebarát;  Auslese, halbtrockener Wein, semi-dry

Výnimočné, elegantné odrodové víno. Vôňa je jemná siahajúca do tónov čerstvo upečenej chlebovej kôrky. V chuti je víno harmonické, plné s dlhou dochuťou a príjemnou kyselinkou.  Nenapodobiteľný charakter odrody Pinot gris podoprený špecifickým terroir vihorlatského regiońu robí z tejto klasickej francúzkej odrody skvost medzi vínami z vinárstva Pivnica Orechová.

Vinohradnícka obec Orechová, Sobranský vinohradnícky rajón – VVO .

Odporúčame servírovať pri teplote 11 – 12 ° C.

Tramín červený 2018,  Akostné víno s prívlastkom Bobuľový výber, sladké

Traminer, Savagnin rosé,  Tramini;  Beerenauslese, Süßwein, sweet 

Tramín červený – „Kráľ zemplínskych vinohradov“ je plné, elegantné korenisté víno zlatistej farby. Vo vôni víno očarí typickou kvetinovou vôňou rozkvitnutých ruží, vôňou medového plástu a nektáru. Chuť je vyzretá, vyvážená so sladkokorenistými tónmi, nádhernými ovocnými kyselinkami a vynikajúcou dlhou dochuťou. Odrodovo typické, delikatesné víno je vhodné i ako aperitív.

Odporúčame podávať pri teplote 9 – 11°C

Vinohradnícka obec Orechová, pôvodný šľachtiteľský vinohrad Hajaš .

Tramín červený 2021, Akostné víno s prívlastkom Výber z hrozna, polosuché

Traminer, Savagnin rosé,  Tramini;  Auslese, halbtrockener Wein, semi-dry 

Tramín červený – „Kráľ zemplínskych vinohradov“, je delikatesné korenisté víno zlatistej farby, ktoré očarí tramínovskou aromatikou s vôňou rozkvitnutých ruží a vôňou ovocia. Chuť vína je plná, štruktúrovaná, vyvážená s dlhou príjemnou dochuťou a jemným zostatkom prírodného cukru.
Orechovský Tramín je odrodovo typické, elegantné víno, je vhodné i ako aperitív.

Vinohradnícka obec Orechová , vinohradnícky hon Sekerová .

Odporúčame podávať pri teplote 10-12°C .

Rizling rýnsky 2021, Akostné víno s prívlastkom Výber z hrozna, suché

Riesling, Lipka; Auslese;  trockener Wein, dry 

Extraktívne, vyzreté, vysoko kvalitné víno.  V chuti tohto plného, harmonického vína je zvýraznená cenná rizlingovská kyselinka s krásnym dlhotrvajúcim chuťovým vnemom. Ďalším vyzrievaním vo fľaši získava víno špecifickú ušľachtilú zrelosť a svojský korenistý buket.

Vinohradnícka obec Orechová, vinohrad Hajaš – pôvodný vinohrad Šľachtiteľskej stanice vysadený z bezvírusových štepov, vypestovaných  „in vitro“.

Odporúčaná teplota podávania 10 -12°C

Košík

Žiadne produkty v košíku.